A visszaváltási díjas rendszer élesedésével már csak a készlet erejéig értékesíthetőek a jogszabályban meghatározott italcsomagolások régebbi típusai. A Humusz Szövetség azonban attól tart, hogy ez a többutas csomagolások kivezetésével fog járni. A szövetség az Economx hasábjain megjelentetett közleményében emlékeztet: már 2022 és 2023 nyarán is felhívta rá a figyelmet, hogy folyamatosan eltűnőben vannak a boltok polcairól az újratölthető italcsomagolások. A Penny és a Lidl meg is szüntette a többutas göngyölegek forgalmazását. A Tesco és a Spar is már csak a legnagyobb üzleteiben forgalmaz újratölthető üveges termékeket.