A Magyarországon keletkező hulladék mennyisége jelentősen, mintegy 35 százalékkal csökkent 2000 óta, de vigyázat! Mindez elsősorban a termelési hulladékképződés visszaesésének köszönhető. A nagy hulladéktermelő ágazatok (például bányászat, kohászat) leépülése, a korszerű termelési módszerekre, új technológiákra való átállás, a kisebb anyagigényű, nagyobb szakértelmet igénylő ágazatok fejlesztése (elektronika, gépjárműipar) lehetővé tette az ipari termelésből származó hulladék képződésének csökkentését. Az Economx háttéranyaga most arra is fölhívja a figyelmet, hogy az építési-bontási hulladék mennyiségének csökkenése is elsősorban az építőipari beruházások visszaesésének köszönhető. Érdekes elemző írás, rövid, de lényegre törő összefoglaló.