2024-ben a legfontosabb, a balatoni régiót is érintő változás az italcsomagolások visszaváltási rendszerének, a REpont rendszernek az elindulása
– közölte a likeBalaton.hu kérdésére a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. kommunikációs szakembere. A lap emlékeztet: fontos újítás, hogy a MOHU egyszerűbbé, gyorsabbá és átláthatóbbá tette a hulladékudvarok használatát, bármely magyarországi hulladékudvar elérhetővé vált a lakosok számára, míg korábban csak azt lehetett használni, amely a bejelentett lakcímhez tartozott. A Like Balaton mutatja is, hogy hol működnek hulladékudvarok a tó körül. A lap ugyanakkor nehezményezi, hogy a régióban nem lesz biohulladék-gyűjtés. A szerző, Krausz Andrea számon is kérte a MOHU-t, és azt a választ kapta, hogy a hulladékszállításban a Balatonnál nem lesz változás 2024-ben. A gyűjtés és kihelyezés, valamint az elszállítások időpontja és gyakorisága nem változik.
A hírre fölfigyelt a Sonline is, és a likeBalaton cikkét jelentős terjedelemben, többnyira szó szerint vette át.