Első ránézésre a Blikk tegnapi, fenti című cikkének vajmi kevés köze van a hulladékgazdálkodáshoz, ám végigolvasva a sorokat, kiderül: akkor kerülhetnek bajba a tulajdonosok, ha saját ingatlanjukon három köbmétert meghaladó mennyiségű fémhulladékot tárolnak. 2023. július 1-jétől a természetes személyek vegyesen és elkülönítetten gyűjtött települési hulladék részét képező fémhulladékai (háztartási fémhulladékok), valamint a kiterjesztett gyártói felelősségi rendszer hatálya alá tartozó termékek fémhulladékai, mint például a fém italdobozok, aludobozok, flakonok, fém csomagolási hulladékok, elem és akkumulátor hulladékok, kizárólag koncesszori fémkereskedő vagy hulladékgazdálkodási közszolgáltatási résztevékenységet végző koncesszori alvállalkozó részére adhatóak át.
Még csak most kezdődött el az év, de már többen is lebuktak a Nemzeti Adó- és Vámhivaral (NAV) pénzügyőrei által végzett közúti ellenőrzéseken, írja a Pénzcentrum.