Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a mezőgazdaság szempontjából miért fontos az új hulladékgyűjtési rendszer. A konyhai zöld- és élelmiszerhulladékok gyűjtésének végeredménye, végterméke (amellett, hogy a nagyobb hányad felhasználásával biogázüzemekben áramot termelnek vele) ugyanis valami olyasmi, ami gyógyírként hat minden talajra: ez pedig nem más, mint a komposzt – írja az év elejhi változásoka figyelemmel kísérő Agroinform. 2024-től kötelező a biohulladék elkülönített gyűjtése. 2035-ig a települési hulladék csaknem kétharmadát újra fel kell dolgozni, ami azonban nem teljesíthető a biohulladék hatékony szelektív gyűjtése nélkül – emlékeztet a lap.