Ahogy a Dél-Kom Sajtófigyelő olvasói is nyilván értesültek a napi sajtóból, hatalmas tűz ütött ki a Gellért-hegy oldalában tegnap. Az oltás idejéra lezárták a Döbrentei teret, és a budai alsó rakpart forgalma is megbénult. A HVG megkeresésére a katasztrófavédelem azt közölte, hogy a fővárosi tűzoltók oltották el a tüzet, amelyet a hegy lábánál illegálisan lerakott hulladék meggyulladása okozott.. Az eset okát még vizsgálják. A Profeller szokatlanul röviden tudósított, ám a legnépszerűbb videó-megosztóra rövid film is kikerült az esetről, amely a képre kattintva megtekinthető.
