Az üzem zárt rendszerű, vagyis a környezetében nem tárolnak a szabadtéren hulladékot. Azt a gyűjtőjárművek a létesítmény zárt terébe ürítik. Így nincs semmilyen kültéri szag-, por- és zajhatás. Ennek köszönhetően egy laikus kívülről nem is tudja megmondani, hogy hulladékot kezelnek benne – ilyen lesz a MOHU tervezett új létesítménye is a Transpack tegnapio cikke szerint..Technológiájának első fázisában egy zárt, elszívott bunkerbe ürítik a hulladékot, amelyet a híddaru a garatba helyez, hogy onnan a kazánba jusson, ahol megtörténik a kiégés során a termikus újrahasznosítás. Az égetéskor keletkezett inert salakot elszállítják, és a tervek szerint, külföldi példák alapján újrahasznosítják. A százhalombattai helyszínre tervezett üzem környezetvédelmi és biztonsági szempontból a ma elérhető legkorszerűbb technológiával működik majd, megfelelve a legszigorúbb hazai és uniós kibocsátási előírásoknak. Annak érdekében, hogy a lehető legjobb minőségben történjen a kivitelezés, a vállalat egy nagy nemzetközi tapasztalattal rendelkező, több száz ilyen üzem tervezésében és építésében részt vevő dán céggel működik együtt. A cikkhet egyébként a leendő beruházás látványtervét is megszerezte a Transpack.
