A veterán, hasznavehetetlenné vált háztartási nagygépek leadási lehetőségeit veszi számba ma reggeli kiadásában a 168 óra. Fontos tudni – írja a lap –, hogy az elektromos és elektronikus berendezéseket nem lehet települési hulladékként kezelni, ami azt jelenti, hogy sem a kukába, sem a kuka mellé nem lehet kirakni, sőt még lomtalanítás idején sem viszik el őket. Ennek oka egyébként, hogy ezek a berendezések egyebek között olyan veszélyes anyagokat tartalmazhatnak, mint az ólom, a higany, a dioxin, a kadmium és a berillium. Ezek az anyagok pedig rendkívüli módon képesek károsítani a környezetet. A szerző fölhívja a figyelmet arra, hogy a hulladékudvarokban ezek a masinák is leadhatók, sőt, pénzt is lehet kapni értük. Az újság átkattitnási lehetőséget kínál a hulladékudvarok listájára és az aktuális átvételi díjak táblázatára is.