A Hírstart ma reggel szemlézte a MostHír cikkét, amely az illegális hulladéklerakás hazai helyzetéről ad körképet. Pécsett és környékén a közutak melletti erdőterületeken rengeteg illegális hulladék jelent meg az elmúlt hónapokban. Általában összegyűrt, eldobált műanyagpalackok, hátrahagyott zacskók, építési törmelék, de újabban már háztartási berendezésekkel is lehet találkozni az útszéli erdős szakaszokon.
Valaki például itt mögöttem egy egész szekrénysort hagyott itt az erdőben, de találkoztak itt a Mecsekben például mosógéppel, hűtőgéppel is. Nagykanizsán pedig sokszor a lakásfelújítás utáni szemetet egyszerűen lerakják a belvárosi kukák mellé, ami szintén illegális
– mondta az ATV riportere, Szalai Péter a csatorna YouTube-ra feltöltött videójában.