Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Az állam minden évben százmilliárdos ajándékot adhat a Molnak | Dél-kom Intranet


Az Európai Unió költségvetése új bevételi forrással gazdagodott 2021-től. Korábban nagyrészt a vámok és a tagállamok befizetései adták saját bevételeinek nagy részét. A 2021–2027-es költségvetési ciklusban bejött egy új tétel, a tagállamok által termelt, de nem újrafeldolgozott műanyag csomagolási hulladék mennyiségén alapuló nemzeti hozzájárulás. Az új illetéket az egyes tagállamokban a nem újrafeldolgozott műanyag csomagolási hulladék tömege alapján számítják ki, kilogrammonként 0,8 euró lehívási mértékkel. A fel nem dolgozott műanyag csomagolási hulladék magas aránya miatt évente akár százmilliárd forintot is befizethet a magyar állam az Európai Unió közös kasszájába. Éppen az újrahasznosítás felfuttatása miatt kapta meg a Mol a hazai hulladékgazdálkodás nagy részét a koncessziós szerződés keretében, mégsem találni arra utaló jelet, hogy a Molnak meg kellene térítenie ezt az összeget az államnak, ha nem hozza az elvárt újrahasznosítási célszámokat. Pedig a koncesszió eredeti definíciója szerint a magáncég kapja a díjakat és viseli a kockázatokat. A felvetődő kérdésekre a Szabad Európa felületén Wiedemann Tamás.