Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Alvállalkozó: „Nem sikerült megértetni a MOHU-val, hogy a hulladék nem olaj” | Dél-kom Intranet


Túl szoros határidők a havi elszámolás esetében, akadozó informatikai rendszer, megnövekedett adminisztrációs terhek, alacsony díjazás, vagyis kisebb haszon – ezekre panaszkodnak a Mol által felügyelt hulladékpiac szereplői. Hiába indult el másfél éve a koncessziós rendszer, még mindig sok gyerekbetegséggel küzd. A Mol koncessziós cége is reagált a felmerült problémákra: „Megoldjuk, megoldjuk, megoldjuk.” A szállítást is komoly nehézségek övezik.

Nem sikerült megértetni a MOHU-val, hogy a hulladék nem olaj. Nem tudunk kompletten 24 tonnákat szállítani

– mondta el Höflinger Norbert a Hulladékgazdálkodók Országos Szövetségének szakosztály vezetője a Szabad Európának. A hírek szerint legközelebb jövő nyáron fogja a MOHU újratárgyalni a szerződéseket. A szakma véleménye az, hogy a jelenleg érvényben lévők szolgáltatási díjaiban nem jelennek meg a másfél év alatt bekövetkezett radikális változások, a közel harmincszázalékos béremelés, a banki tranzakciós illeték ötvenszázalékos emelése, az útdíjemelés, a pénzügyi biztosíték és a környezetvédelmi biztosítás költsége a hulladékgazdálkodást végzőknél, továbbá az infláció.