A rendszer elindulása utáni hetekben sok helyen nem bírták az automaták a visszavitt mennyiséget, a MOHU szerint azért, mert az emberek gyorsabban vitték vissza ezeket a termékeket, mint amire ők korábban számítottak – olvasható a Telexen. A visszaváltási rendszerrel más problémák is felmerültek, sok helyen szemétben kezdtek úszni az automaták környékei. Máshol a kiskereskedők és a vásárlók arra panaszkodtak, hogy az utcán összegyűjtött palackokat zsákostul behordó hajléktalanok és szegények jelentek meg az automatáknál, ami zavarta a vevőket, írta meg ma délelőtt a 24.hu.