Az üvegvisszaváltás furcsaságairól, esetlegességeiről, aktuális helyzetésről, problémáiról írt hosszabb véleménycikket a hosszú hétvégén az Mfor hasábjain Kenessei András. Mint írja, bizonyos jelek arra mutatnak, hogy az italcsomagolás visszaváltása után előbb-utóbb adóznunk kell. A Valódi Hírek erre magyarázatul azt írja, hogy ha komolyan vesszük, hogy a palackok mind a Mol tulajdonát képzik, és el akarják lehetetleníteni, hogy emberek az utcáról, vagy a szemetesből összeszedett palackokat visszaváltsák, akkor
akár meg is adóztathatják az ilyen, munka nélkül szerzett jövedelmeket.
Márpedig nem lehet cél, hogy a szemetesekből gyűjtött palackok után bárki is nyomozzon, így minden visszaváltás után jöhet az adó – vélik.