Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Adózunk majd a palackvisszaváltás után? – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Az üvegvisszaváltás furcsaságairól, esetlegességeiről, aktuális helyzetésről, problémáiról írt hosszabb véleménycikket a hosszú hétvégén az Mfor hasábjain Kenessei András. Mint írja, bizonyos jelek arra mutatnak, hogy az italcsomagolás visszaváltása után előbb-utóbb adóznunk kell. A Valódi Hírek erre magyarázatul azt írja, hogy ha komolyan vesszük, hogy a palackok mind a Mol tulajdonát képzik, és el akarják lehetetleníteni, hogy emberek az utcáról, vagy a szemetesből összeszedett palackokat visszaváltsák, akkor

akár meg is adóztathatják az ilyen, munka nélkül szerzett jövedelmeket.

Márpedig nem lehet cél, hogy a szemetesekből gyűjtött palackok után bárki is nyomozzon, így minden visszaváltás után jöhet az adó – vélik.