A Népszava járt utána tegnapi kiadásában, hogy vajon miért nem vásárolta meg (az előzetes ígéretekkel és szerződésben vállalt kötelezettségével szemben) a MOL az NHKV-t. Marnitz István értesülései szerint a Mol a Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelőnek (NHKV) korábban fizetett állami támogatások esetleges uniós vizsgálatainak kockázatai miatt állhatott el tavaly attól, hogy megvásárolja a korábban kukaholdingnak nevezett, igencsak problémás állami céget. Az újságíró megkereste a Mohut is, ahol azt válaszolták: az NHKV-val ettől még szerződésben állnak. A közös feladatok leírásában ugyanakkor arra szorítkoztak, hogy az a megfelelő hulladékkezelés. További részletek a lapban.