Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A vártnál kissé lassabban indul a visszaváltás – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


A nagyobb magyar élelmiszerboltokban egy hónapja állnak a betétdíjas palackokat visszaváltó automaták, ám a G7 értesülési szerint nagyon lassan telnek. A polcokon ugyanis még alig jelentek meg azok az 50 forintos betétdíjjal ellátott termékek, amelyeket ezekbe be lehetne dobni. A gazdasái lap újságírója, Torontáli Zoltán rá is kérdezett: mikorra várható, hogy végre beindul az üzemszerű működés? A Coca-Cola, a Dreher, a Tesco, a Lidl és a visszaváltó rendszert üzemeltető Mohu egyaránt azt választolta a megkeresésre, hogy várakozásaik szerint körülbelül húsvéttól, azaz áprilistól lesz döntő a visszaváltás logójával ellátott csomagolások bolti megjelenése. A kifutó készletekkel számolva így biztosítható, hogy az év második negyedének végére már minden raktárban legyen megfelelő mennyiségű betétdíjas csomagolású termék, amellyel júliustól zavartalanul mehet tovább az értékesítés.

A 24.hu ezzel kapcsolatban arra hívja föl a figyelmet, hogy a nyár közepéig lesz egy elég furcsa átmeneti periódus a magyar kiskereskedelemben. Ebben az időszakban könnyen előfordulhat, hogy a polcokon ugyanazt a terméket (például egy ásványvizet, egy sört vagy egy üdítőt) kétfajta csomagolásban és kétfajta árcímkével találja majd meg a vásárló. Lesznek betétdíjas logó nélküli csomagolásban lévő termékek, és lehetnek mellette ugyanezek betétdíjas logóval ellátott verziói, 50 forinttal drágábban.

A hvg valószínűsíti, hogy a vásárlók jelentős része ezt árkülönbségként vagy a visszavétel miatti plusz maceraként éli majd meg, így a betétdíj nélküli verziók iránt nagyobb lehet a kereslet, ezért ezek fognak először kipörögni a rendszerből. A Frisshírek.hu ehhez képest kicsit összekveri az információkat, és bár meglehet, hogy a hírek, amiket közöl, frissek, de kissé zavarosak.

Ugyancsak a hét végén a témában komoly szakmai háttéranyagot tett közzé a Greenfo. Már a cikk címe is sokatmondó: Az egyszer használt, majd kukába dobott PET-palackok ideje lejárt.