A nagyobb magyar élelmiszerboltokban egy hónapja állnak a betétdíjas palackokat visszaváltó automaták, ám a G7 értesülési szerint nagyon lassan telnek. A polcokon ugyanis még alig jelentek meg azok az 50 forintos betétdíjjal ellátott termékek, amelyeket ezekbe be lehetne dobni. A gazdasái lap újságírója, Torontáli Zoltán rá is kérdezett: mikorra várható, hogy végre beindul az üzemszerű működés? A Coca-Cola, a Dreher, a Tesco, a Lidl és a visszaváltó rendszert üzemeltető Mohu egyaránt azt választolta a megkeresésre, hogy várakozásaik szerint körülbelül húsvéttól, azaz áprilistól lesz döntő a visszaváltás logójával ellátott csomagolások bolti megjelenése. A kifutó készletekkel számolva így biztosítható, hogy az év második negyedének végére már minden raktárban legyen megfelelő mennyiségű betétdíjas csomagolású termék, amellyel júliustól zavartalanul mehet tovább az értékesítés.
A 24.hu ezzel kapcsolatban arra hívja föl a figyelmet, hogy a nyár közepéig lesz egy elég furcsa átmeneti periódus a magyar kiskereskedelemben. Ebben az időszakban könnyen előfordulhat, hogy a polcokon ugyanazt a terméket (például egy ásványvizet, egy sört vagy egy üdítőt) kétfajta csomagolásban és kétfajta árcímkével találja majd meg a vásárló.
A hvg valószínűsíti, hogy a vásárlók jelentős része ezt árkülönbségként vagy a visszavétel miatti plusz maceraként éli majd meg, így a betétdíj nélküli verziók iránt nagyobb lehet a kereslet, ezért ezek fognak először kipörögni a rendszerből. A Frisshírek.hu ehhez képest kicsit összekveri az információkat, és bár meglehet, hogy a hírek, amiket közöl, frissek, de kissé zavarosak.
Ugyancsak a hét végén a témában komoly szakmai háttéranyagot tett közzé a Greenfo. Már a cikk címe is sokatmondó: Az egyszer használt, majd kukába dobott PET-palackok ideje lejárt.