A klíma- és környezeti válság szempontjából az egyik leghatékonyabb beavatkozási pont a hulladékgazdálkodás fenntartható, körforgásos alapokra való átállítása, aminek egyik legérdekesebb trendje az újratölthető műanyag csomagolások újbóli térnyerése – szögezi le hétvégi kiadásában a Greendex. Az újratölthető műanyag palackok megjelenése nem nevezhető teljesen új jelenségnek, az 1990-es, 2000-es években Magyarországon is széleskörűen elterjedtek voltak az üdítőgyártók többutas csomagolásai, azonban az utóbbi évtizedekben ezek nagy része is eltűnt a boltokból, vélhetően hasonló okokból, mint amiért általánosságban a többször használható palackok. A nagy nemzetközi vállalatok számára a jelek szerint egyre inkább stratégiai cél az újrahasználható csomagolások alkalmazása, ami nem meglepő arra tekintettel, hogy az önmaguk, a fogyasztók, a befektetők és a politikai döntéshozók által támasztott egyre szigorúbb fenntarthatósági (ESG) elvárásoknak való megfeleléshez egyre inkább nélkülözhetetlen kiaknázni a legnagyobb potenciállal rendelkező lehetőségeket.