A szemétszállítás miatt forr a levegő Siófokon. A Sonline szerint olyan hírek láttak napvilágot az elmúlt napokban, amelyek szerint a szemétszállítás irányításáért felelős MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. a régió koordinátori feladatait ellátó Kaposvári Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft.-n keresztül olyan olcsó árak mellett kért be ajánlatokat a szemétszállítási feladatokra, mely azzal fenyegeti a jelenleg jól működő helyi cégeket, a Siókom Nonprofit Kft-t. és a Pelso-Kom Nonprofit Kft.-t, hogy kiszorulhatnak a piacról. A „nyomott áron” kért megrendelés egy, vagy több új piaci szereplő megjelenését feltételezi. Lengyel Róbert (Becsülettel Siófokért Egyesület), Siófok polgármestere és Witzmann Mihály (Fidesz-KDNP), a térség országgyűlési képviselője közösen állt ki a helyi cégek mellett, hogy így védjék a város érdekeit.
A képviselő közösségi oldalán foglalt állást:
A szolgáltatóváltás gondolatával nem értek egyet, nem támogatom! A Siókom és a Pelso-Kom cégek évek óta jól működnek, nincs szükség változtatásra
– fogalmazott határozottan Witzmann Mihály Facebook oldalán. Hangsúlyoztam, hogy a helyi cégek védelme nem csak gazdasági, hanem közösségi szempontból is fontos. Hozzátette:
a térségi hulladékgyűjtési és szállítási szolgáltatás biztonsága érdekében mindent megteszek, hogy a jelenlegi rendszer fennmaradjon. Ez az emberek érdeke, és én ezt képviselem.