Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A szemétszállítás miatt forr a levegő Siófokon | Dél-kom Intranet


A szemétszállítás miatt forr a levegő Siófokon. A Sonline szerint olyan hírek láttak napvilágot az elmúlt napokban, amelyek szerint a szemétszállítás irányításáért felelős MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. a régió koordinátori feladatait ellátó Kaposvári Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft.-n keresztül olyan olcsó árak mellett kért be ajánlatokat a szemétszállítási feladatokra, mely azzal fenyegeti a jelenleg jól működő helyi cégeket, a Siókom Nonprofit Kft-t. és a Pelso-Kom Nonprofit Kft.-t, hogy kiszorulhatnak a piacról. A „nyomott áron” kért megrendelés egy, vagy több új piaci szereplő megjelenését feltételezi. Lengyel Róbert (Becsülettel Siófokért Egyesület), Siófok polgármestere és Witzmann Mihály (Fidesz-KDNP), a térség országgyűlési képviselője közösen állt ki a helyi cégek mellett, hogy így védjék a város érdekeit.

A képviselő közösségi oldalán foglalt állást:

A szolgáltatóváltás gondolatával nem értek egyet, nem támogatom! A Siókom és a Pelso-Kom cégek évek óta jól működnek, nincs szükség változtatásra

– fogalmazott határozottan Witzmann Mihály Facebook oldalán. Hangsúlyoztam, hogy a helyi cégek védelme nem csak gazdasági, hanem közösségi szempontból is fontos. Hozzátette:

a térségi hulladékgyűjtési és szállítási szolgáltatás biztonsága érdekében mindent megteszek, hogy a jelenlegi rendszer fennmaradjon. Ez az emberek érdeke, és én ezt képviselem.