Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A siófoki polgármester szerint több somogyi településen „le akarnak számolni” az önkormányzati tulajdonú szemetes cégekkel | Dél-kom Intranet


A szemétnek nem csak szemétszaga van, hanem bizony pénzszaga is – kezdi Facebook-bejegyzését Lengyel Róbert. A siófoki polgármester arról ír, hogy

most épp azon munkálkodnak „illetékesek”, hogy Siófokon és még számos somogyi településen is, meg szerte az országban is tán, „kebel béli” céget, cégeket hozzanak a nyakunkra és az önkormányzati tulajdonú szemetes cégeinkkel meg gyakorlatilag leszámoljanak. Egyszerűen fogalmazva: a lakossági szemét elszállítását, no meg az azzal járó bevételt is igyekeznek megszerezni. Ha kell, finoman bezsarolják az önkormányzatokat, azok cégeit, előadják, hogy amazok olcsóbbak.

Lengyel Róbert szerint ócska színjáték folyik most a háttérben.

Arról nem szól a fáma, hogy ezzel – egyébként jól prosperáló – önkormányzati cégeket tehetnek tönkre és helyi családok megélhetését vehetik el. Nem számít, csak a pénz szaga, ez érdekli őket. Aztán vagy a sarkunkra állunk, vagy ezt is hagyjuk. {…} Siófok esetében is folytatódik a Siókom, mint önkormányzati tulajdonú cég ellehetetlenítési kísérlete, mégpedig egy kaposvári fészekből irányítva.

A polgármester bejegyzésében megjegyzi, hogy sok pénzt és energiát fektettek az elmúlt években abba, hogy a hulladékgazdálkodást gatyába rázzák és annak színvonalán emeljenek. Felépítettek egy új céget, jó rendszert, megfelelő logisztikával, szakemberekkel, járműparkkal. Ezt nézik semmibe és teszik most kockára felelőtlenül – állítja Lengyel.

Elég már a rombolásból! Ma elmentünk a falig. Engedtünk a pressziónak annyit, amennyit engedhettünk, sőt, annál tán többet is, azaz leminimalizáltuk a szállítási díjat, de tovább nem megyünk.

A polgármester gondolatait a 24.hu adta közre me reggel.