Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A roncsautók mostoha sorsa – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Pénzcentrum olvasójának is meggyűlt a baja a leadni akart roncsautóval. Mint a lapnak jelezte, több helyről kért ajánlatot, és az egyik telepen azt mondták neki, hogy azóta, hogy a MOHU lett a bontók felelőse, nem szállíthatnak el járműveket az ügyfelektől, mindenkinek személyesen kell ezt intéznie. Ráadásul a bontónak “nem éri meg” átvenni az autókat, mivel a roncsok is a MOHU tulajdonába kerülnek az új szabályok szerint. Az autó elszállításáért 50 ezer forintot kértek, majd valamennyit visszakapott volna a telepen a kocsi vashulladék áráért, de mindenképp ráfizetett volna az elvileg ingyenes átvételre. A lap megkereste az ügyben a MOHU-t, ahol közölték, hogy

ha egy roncsautó működésképtelen, akkor ingyenesen kell elszállítania a partnercégüknek és a leadásért sem lehet pénzt kérni.

Kovács Gyula, a Gépjárműbontók Országos Egyesületének elnöke a HVG-nek megerősítette, hogy a jelenlegi szabályok szerint nem kerülhet pénzbe a roncselszállítás, csak akkor, ha azt nem lehet trélerrel szállítani, és ha az átvételi ár nem fedezi a pluszköltségeket. Kovács Gyula a Hírpláza szerint elmondta azt is, hogy évente nagyjából 150-200 ezerre tehető a képződő roncsautók száma, a telephelyekre alig 18-20 ezer kerülhet be, a többi jobb esetben kertekben, garázsokban rohad, a rosszabb forgatókönyv, hogy egy réten, erdőben hagyják, esetleg illegálisan elbontják.