Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A Mol nem élt vissza erőfölényével a hulladékpiacon | Dél-kom Intranet


Elfogadta a Mol érvelését a Gazdasági Versenyhivatal (GVH). Ez is közrejátszott abban a döntésben, amelyben arra jutott, hogy az olajtársaság nem élt vissza erőfölényével a hulladékpiacon. A fémkereskedők azért fordultak a GVH-hoz, mert a Mol hulladékos cége olyan anyagok vonatkozásában is szerződést kötött az alvállalkozóival, amelyek nem tartoztak a koncesszió hatálya alá. A törvény kimondja az építési és bontási fémhulladékról, hogy nem a koncesszió része, vagyis szabadon adható és vehető. De még a Mol is így gondolta, hiszen eleve csak a csomagolási fémhulladékra tartott igényt, amikor beadta végső ajánlatát a koncessziós pályázatban. A GVH eljárásáról a Szabad Európa közölt tegnap esti kiadásában összefoglalót (szerző: Wiedemann Tamás). A Magyar Fémkereskedők Szakmai Egyesülete elnöke, Szlávik Mónika szerint hiába nem része a koncessziónak az építési és bontási fémhulladék, a MOHU a mai napig ösztönzőt fizet a leadott fémek után. A lap kereste kérdéseivel a Molt és a Nemzeti Koncessziós Irodát, de a cikk megjelenéséig nem válaszoltak.