A MOHU a mai napig nem vásárolta meg az államtól a NHKV-t – írta meg hajnali kiadásában a Szabad Európa (szerző: Wiedemann Tamás). Miután a Mol tavaly megnyerte a koncessziós pályázatot, szerződésben vállalta, hogy megvásárolja az állami kukaholdingnak becézett Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt.-t és az NHSZ Nemzeti Hulladékgazdálkodási Szolgáltató Kft.-t. A 17 települési hulladékgazdálkodási társaságból is csak 14 társaságot vásárolt meg a MOHU Zrt. Az okokról, a körülményekről, az előzményekről és részben a várható kövekezményekről ír hosszú cikkében Wiedemann.