Gyűjtést közösségi oldalán a Bethesda Gyermekkórház. 10 millió forintra volna szükségük, hogy emberi körülményeket tudjanak biztosítani a beteg gyerekeknek és az orvosaiknak, ápolóiknak.
„Rendkívüli helyzetben fordulunk most hozzátok?! A hetek óta tartó elviselhetetlen hőséget már a mi kórházunk sem bírta?.
Fül-orr gégészeti műtőnk speciális klímaberendezése megadta magát, ami miatt műtéteink tervezhetősége bizonytalanná vált. A műtői klíma javításához, illetve további 4 rendelőnk klimatizálásához kérnénk most segítségeteket. Összesen 10 millió forintra lenne szükségünk meghibásodott rendszerünk javításához és új légkondicionáló berendezések beszerzéséhez.
– írták. A hirdetésre a Városi Kurir figyelt föl, már csak azért is, mert a RE-pont autómatákon ez a fölirat olvasható:

Augusztusban a Mohu elárulta, hogy addig 31 millió forint gyűlt össze, amit honlapjuk információja szerint a három, gyermekek gyógyítására szakosodott intézmény között osztanak el egyenlő részben. De nem most, hanem csak majd az év végén utalnak. Az elhatározás-megváltoztatásával azonnal átutalhatnák a szükséges és általunk számlájukra befizetett, a kórházra jutó 10.333.333.- forintot, de a lap szerint nem teszik. A Propeller sem pontosan érti, hogy az átutalásra miért kell ennyit várni.