Környezeti, természetvédelmi problémákkal kapcsolatban kérdezte a magyarokat a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A felmérésből például kiderült, ötből négy ember nem vásárol betétdíjas termékeket. A Haszon írta meg, hogy a lakosság 79 százaléka nem használ betétdíjas csomagolásokat. Azonban a HVG megjegyzi, az új palackvisszaváltási rendszer miatt várhatóan több ilyen göngyöleget fogunk alkalmazni a jövőben. A magyar háztartások 35 százaléka vásárolt használt terméket tavaly. Környezetbarát árucikkeket pedig a 41 százalékuk vesz rendszeresen. Végezetül a kutatás arra is rámutatott, hogy a lakosság 51 százaléka nem hajlandó többet fizetni a környezetbarát termékekért.