A szomszédvár, Szekszárd felbérelt egy solymászt a Pécsett is rengeteg gondot okozó károgó madarak ellen, adta hírül a TEOL. A Kölcsey és Wosinsky lakótelepek környékén repteti majd a sólymokat Bódis Gergely solymász, aki várhatóan 3-4 hetet tölt a városban. A polgármesteri hivatal munkatársai abban bíznak, hogy a ragadozó madarakkal meg lehet gátolni, hogy a varjak újra fészket építsenek. A város honlapján kéri a lakókat, hogy ne etesség a madarakat, és tartsák zárva a hulladékgyűjtő edények fedelét továbbra is. Szekszárdon is komoly problémát jelentenek a vetési varjak, az önkormányzat megbízásából a közelmúltban eltávolították a fészkeiket a lakótelepek környékéről. A vetési varjak fészkeinek leszedése napokon át tartott. A ragadozó madarakkal meg lehet gátolni, hogy a varjak újra fészket építsenek, illetve több hektárról is kiszoruljhatnak, legalább a párzás idejére – írja a Sokszínű Vidék.