Míg az egyik fáradhatatlanul felszedi, addig a másik a következő percben már ráhajítja a szemetet – indítja a mecseki szemétszedésről szóló írását Németh Kriszta a Pécs Aktuál tegnap esti kiadásában. A jó hír, hogy van egy túracsoport – teszi hozzá –, akik minden évben összegyűjtik a kocsikból kihajított szemetet!
A meghatározhatatlan műfajú cikkben egy interjú (?) is megbúvik, Takács Ferenc onkéntes hulladékszedővel beszélget a lap korábbi főszerkesztője
Amit most összeszedtünk, azcsak az út közvetlen környezetéből került elő.A bezsákolt halmok körülbelül 2-3 konténert tesznek ki, amit majd a Magyar Közút emberei elszállítanak
– mondja az önkéntes. A lelkes környezetvédők láthatóan az általunk ősszel osztogatott TeSzedd-es zsákokkal szorgalmaskodnak.
