Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A hét slágertémája: vesztésre áll a világ az elektromos hulladék elleni küzdelemben – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


A világ vesztésre áll az elektromos hulladék elleni küzdelemben – közölte az ENSZ egyik szakértője szerdán, miután egy jelentés szerint egy év alatt 62 millió tonna elektronikai hulladék keletkezett a Földön. Az Origó  megszokott stílusában rögtön minden világok végét vizionálta, ugyanakkor hozzátette: a hulladékhegy nagy nyereséggel hasznosítható nyersanyagforrás is.

A Tőzsdefórum a Global E-Waste Monitor  jelentését idézi. Eszerint a 62 millió tonna 82 százalékos növekedés 2010-hez képest. Ha a dolgok így folytatódnak, 2030-ban 82 millió tonnára lehet számítani. A jelentés készítői szemléletes összehasonlításokkal illusztrálják a globális hulladékprobléma mértékét: 2022-től 1,55 millió 40 tonnás teherautót tölthet meg az elektronikai hulladék – írják. Egy emberre vetítve az európaiak termelik a legtöbb elektronikai hulladékot, évente 17,6 kilogrammot, ezt követi Óceánia (16,1 kilogramm) és Amerika (14,1 kilogramm). Európa a hulladék mintegy 42,8 százalékát hasznosítja újra. A Portfolio Kees Baldét, az ENSZ Továbbképző és Kutató Intézetének Fenntartható Ciklusok programját irányító vezető tudományos szakértőjét idézi:

Ezeket az termékeket gyakran nehéz javítani. Nagyon könnyen hulladékká válnak, így pedig a globális hulladéktermelés egyre nagyobb

– mondta a szakértő.

Az e-hulladékhegy növekedése gyorsabb, mint az újrahasznosítási erőfeszítések növekedése. Így el fogjuk veszíteni a csatát

– tette hozzá. További részletek a Hírvonalban