A konyhai hulladékok újrahasznósításáról alulnézetben – ez is lehetne a címe az Alternatív Energia Békés megyei helyzetelemzésének. a cikk talán legérdekesebb megállapítása, hogy a biohulladékból megújuló energiaforrásként a biogázüzemekben energiát és szerves trágyát tudnak előállítani, amire nagy szükség van a termőtalaj megőrzése érdekében, évente ugyanis 80-110 millió köbméter talaj vész el. További részletek a lapban, illetve a Hírstart felületén.