Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A főváros eladja hulladékgazdálkodási üzletágát | Dél-kom Intranet


Ma reggel a Népszava robbantotta a bombát. Szalai Anna, a lap újságírója észrevette, hogy egy, a mai közgyűlésre készült előterjesztés szerint a fővárosi önkormányzat eladja hulladékgazdálkodási üzletágát a Mol Zrt-vel közösen létrehozott MOHU Budapest Zrt-nek. A lap emlékeztet: Fővárosi Közgyűlés – más lehetősége nem lévén – 2022. szeptemberben vita nélkül úgy döntött, hogy a BKM részvételével közös céget hoz létre a Mollal 2023. június 30-ig, az erről szóló szándéknyilatkozatot ugyan 2022 novemberében aláírták, de a MOHU Budapest Zrt-t csak tavaly májusban sikerült létrehozni, bejegyezni pedig még később. közös cég ügyében csak most jutott el oda a Fővárosi Közgyűlés, hogy szerdán dönthet a BKM tulajdonában lévő eszközök apportjáról, illetve Hulladékhasznosító Mű (HUHA) és a pusztazámori hulladéklerakó (PRHK) eladásáról. A BKM a MOHU-nak átadott vagyonelemeinek értékét 26 milliárdra becsülte két nemzetközi könyvvizsgáló cég. A MOL ezzel azonos összeget tesz bele a közös cégbe. Ezzel párhuzamosan a MOHU Budapest Zrt. 33,4 milliárd forintért megvásárolja a HUHA-t, illetve 4,1 milliárd forintért a PRHK-t. Az induláskor a BKM csak az eszközöket teszi bele a közös cégbe, ám később ahogy a MOL által vállalt beruházások és fejlesztések megvalósításával nő a cég értéke, felborulna a jelenlegi 50-50 százalékos részvényesi arány. Ennek megakadályozására a hulladékégetőért és a lerakóért kapott összeg felét a BKM egy külön számlán helyezi el, hogy a későbbi tőkeemelések során tartani tudja majd a lépést a MOL Nyrt.-vel. Ezzel együtt is marad a két eladásból 18,7 milliárd „szabadon” felhasználható összeg.