Igen terjedelmes, nagyon alapos riportot közöl a Szabad Pécs, idézzük:REpont: az 50 forintos betétdíjról a legtöbben nem mondhatnak le, másoknak akár az életük múlik a palackok visszaváltásán, és vannak trükközők is hosszú címmel. A valóban átfogó képet adó írás (szerző: Babos Attila) leleplez egy csalást is. E szerint a visszaváltós üvegek vonalkódjait a csalók lefénymásolják, majd a nem betétdíjas palackokra ragasztják. Így a korábban visszadobott palackokat is visszaváltják, és naponta akár tízezreket is kereshetnek ezzel a módszerrel. A lap arra is figyelmeztet, hogy ez bizonyos összeghatár fölött információs rendszer felhasználásával elkövetett bűncselekmény, amely súlyos következményekkel járhat. A cikket részben átvevő, részben saját forrásból kiegészítő Hajdú Press egyenesen azt a címet is adja írásának, hogy Akár börtönbe is kerülhet, aki trükközve váltja vissza a palackokat. Sajnos, mindkét dolgozat egybehangzóan azt állítja azonban, hogy a Dél-Kom Kft. felelős Pécsett az üvegpalackok gyűjtéséért. Név nélkül nyilatkozó munkatársunk el is mondja, hogy a leírt csalás kivitelezhető.

A cikket – ugyancsak cégünk nevének említésével, kivonatosan – átvette a Szeretlek, Magyarország is.