Az Új Dunántúli Napló és a Bama sosemélt olvasója ismét hulladékos kérdésekkel foglalkozik.
A szelektív hulladékgyűjtésnek hazánkban nincs kultúrája
– írja a Wald Kata (ő a rovatszerkesztő) nevű olvasó. Az írás végére megtalálja a legjobb megoldást is:
Egyetértek azokkal, akik úgy látják, magasabb szolgáltatási díjat kellene szedni mindazoktól, akik a szelektív gyűjtést nem gyakorolják.
Kapcsolódó (ál)hír: a gondolat nyomán rögtön lendületbe is jött a hatóság, ezentúl mindenkinek be kell mutatnia a hulladékot, mielőtt bedobná azt a kukába. A hivatalnokok Ápr Il-1 típusú helikopterekkel járják majd a környéket a kukák tartalmának ellenőrzése végett..