Az a több mint 200 ezer otthon, ahol a leválogatott műanyag-, papír- és fémhulladék kihelyezésére eddig műanyagzsák szolgált, e célra hamarosan fix edényzetet kap. 3-4 éven belül a jelenlegi 1500-ról 6 ezerre növelik a használtruha-átvevő pontokat, leginkább bevásárlóközpontok vagy nagyobb parkolók közelében. Középtávú cél, hogy minden 10 ezer lakosra jusson egy hulladékudvar – ahol bizonyos típusú, elkülönítetten gyűjtött hulladékok ingyen leadhatók -, a kisebb lélekszámú településeken pedig másfél év múlva mozgó állomáson, vagyis gépjárművel szedik be a felesleges anyagokat – ezekkel a tényekkel válaszolt a MOHU vezérigazgatója az utóbbi napok eseményeire a Népszavában. Az elmúlt napok tudósításai mindemellett a lakossági szelektív hulladékudvarok előtt kígyózó sorokról is beszámoltak. Ezt a képet Pethő Zsolt, illetve Györkös Péter, a Mohu anyag- és termékáram-vezetője azzal az üzenettel kívánta árnyalni, hogy a cég kétségkívül szelektív gyűjtési kultúraváltást vállalt, ami nem csak a hulladékudvarokon, de a MÉH-telepeken is tetten érhető, írja a lap (szerző: Marnitz István).