A Pécsi Újság (szerző:EQM) közölt tegnapi, délutáni kiadásában körképet a városban zajló lomtalanításról. Mint megírják, amint valamelyik ház elé kiteszik a számukra értéktelen holmikat a tulajdonosok, szinte azonnal megjelennek a lomizók. Ha nem jut minden kupachoz válogatáshoz értő ember, színre lépnek az “őrzők”. Feladatuk, hogy megakadályozzák, hogy más gyűjtögetők csapjanak le a lomokra.
A helyzetkép bemutatása után a lap egyébként jelentős terjedelmet szentel a lomtalanítás szabályinak; vélhetően vállaltunk vonatkozó anyagaiból szemezgetnek. A cikk kopfjából ugyanis át is lehet kattintani honlapunkra.
