A vetített film a Volt egyszer egy vadvízország címet viseli, amely képi világával, zenéjével és a dramaturgia erejével lebilincseli a nézőket, és még meg is hökkenteni a közönséget kíméletlenül igaz üzenetével – írja a BAMA a Csorba Győző Könyvtár tegnapi programjáról. A Kőrösök 27 ezer négyzetkilométeres, Romániában két, Magyarországon négy megyét magába foglaló vízgyűjtő területén a Szendőfi Balázs rendező vezette stáb két és fél évig forgatott. A film kíméletlenül szól az ott kialakult hatalmas, és persze illegális hulladéklerakókról. Íme a látványos (de lerakókrtól mentes) előzetes: