Szinte nap mint nap beveti a Biokom azt a sokmilliós, beltéri használatra készült takarítógépet, amellyel a jelek szerint nem igazán sikerül tisztaságot varázsolni a Széchenyi téren. A Biokom korábbi tájékoztatása szerint a tapasztalataik kedvezőek a géppel, ám ez nem nagyon látszik. Fóris Gábor, a Pécs Aktuál újdondásza szerencsére tudja a megoldást, és ismerteti is azt a lap tegnapi számában. Videókat látunk, amelyekben a letapadt rágógumik azonnal fölpattannak a kövezetről.
Halk megjegyzés: a Jelenkor nemrégiben megszólaltatta egy vatikáni cég, a Fabricca di San Pietro (Szent Péter Gyárnak fordíthatnánk), igazgatóját, amelynek a Szent Péter bazilika fenntartása, megóvása, karbantartása a föladata. A művészettörténész végzettségű Maria Cristina Carlo-Stellának az újságíró föltette a kérdést: vajon mi okozza a legnagyobb nehézséget munkájukban?
– A rágógumi – jött a válasz.
Pedig nyilván van hozzá technológiájuk.