Öt év működés után bezár a kertvárosi Zöld Blokk csomagolásmentes bolt, amely annak idején Pécs első ilyen jellegű üzlete volt. Az ok: nincs elég vásárló. A Zöld Blokk törekvéseit egyébként díjjal is jutalmazták, 2020-ban megkapta a Made in Pécs díjat: egy zöldebb Pécsért kategóriában.
Sajnos nem sikerült kialakítani a vásárlói réteget. Öt év után kijelenthetem, hogy erre nincs igény
– mondja szűkszavúan az üzlettulajdonos. Történik mindez akkor, amikor a hulladékszegény, környezettudatos megoldásokat, életmódbeli mintákat propagáljuk, és a jócskán megemelt csomagolási díjakkal a boltok is arra ösztönzik a vásárlókat, hogy ne az egyszerhasználatos műanyag zacskókat használják – fűzi hozzá a hírhez az Új Dunántúli Napló és a BAMA (szerző: Rajnai-Zsíros Krisztina).
