Körömi Attila sok pártot megjárt, veterán politikus sajtótájékoztatón beszélt arról: magánszemélyként szembesült azzal, hogy milyen állapotok uralkodnak a területen, ami szerinte tűrhetetlen. A Baranya Vármegyei Kormányhivatal több ellenőrzést is lefolytatott, legutóbbi, augusztusi válaszában megerősítette, hogy veszélyes hulladék volt a Mandulás kempingben. Az Új Dunántúli Napló és a BAMA (szerző: Bóka Máté Ciprián) nagyjából ennyi érdemi információt közöl, azt is megsiratnivaló nyelvi igénytelenséggel – a cikk második mondatában négyszer {!} szerepel a terület szó. Az írás a továbbiakban leginkább a politikai hangulatkeltés, néhol a mocskolódás mocsaras műfajában evickél.