A Blikk bíztatta állásfoglalásra olvasóit tegnap délutáni kiadásában, amelyben megírta, hogy az International Data Corporatin felmérése szerint az e-hulladék csökkentése és az IT-eszközök (számítógépek, telefonok stb.) élettartamának meghosszabbítása jelenleg a két legfontosabb újrahasznosítási motiváció a munkahelyeken. A piacelemző cég kutatása nagyon friss: idén februári. Megállapoításai szerint a használt eszközökkel csökkenthetők a beszerzési ciklusok, növelhető a pótalkatrész-készlet, és kibővíthetők a szervezetek információ technológiára fordítható pénzügyi keretei – írja az eredményeket összegző NetworkWorld, amelyre a Blikk is hivatkozik. A napilap egyébként rápillant a hazai heyzetre, és azt írja, hogy sok magyar számára is érték az újrahasznosítás. Ehhez képest a szavazás pillanatnyi állása elég meglepő.
