Az Új Dunántúli Napló és a BAMA is beszámolt a IV. Tisza-tavi PET kupáról, amelynek tegnapi megnyitóján kormányzati szereplők is megjelentek (tudósító: M.W.). Keszthelyi Nikoletta, az Energiaügyi Minisztérium környezetvédelemért felelős helyettes államtitkára beszédében kiemelte: a PET Kupa hulladékkezeléssel kapcsolatos jó gyakorlatát hat ország másolja, az ENSZ környezetvédelmi közgyűlése pedig 2023-ban díjára jelölte a PET Kupát. A hulladékhelyzet felderítése során a PET Kupa szakemberei és önkéntesei a Tisza és mellékfolyói mentén összesen 5759 szennyezett helyszínt vittek térképre, amelyek közül 828 területet sikerült megtisztítani. A mostani verseny holnap zárul, az eredményekre hasábjainkon visszatérünk.