Az Új Dunántúli Napló és a BAMA hasábjain a hulladékcsökkentés hétköznapi kérdéseivel foglalkozik, és azt állítja: az, hogy mit kezdünk a hétköznapok során felgyülemlett szeméttel, hatással van a környezetünkre. Nem bántóan izgalmas megállapítás, amint a cikk sem hatol mélyebbre az ismeretek feneketlen kútjában, de elúszkál a feszínen.