Több mint kétezer tonna akkumulátor-hulladék engedély nélküli raktározásáról számolt be néhány hete az Átlátszó. Ikladon, egy elhagyott ipartelepen és Abasáron, egy használaton kívüli laktanya raktáraiban is akku-cellákkal teli, vegyszer-szagtól bűzlő hordókat és egyéb veszélyes hulladékot tároltak. A történtek alapján bizonyosnak tűnik, hogy a magyarországi akkumulátor-ipar több selejtes akkumulátort termel, mint amit fel tud dolgozni. Ezért aztán egyeseknek „megéri”, hogy a felgyülemlett hulladékot elrejtsék – a lakosság és a környezet súlyos veszélyeztetése árán is. A lap ma reggeli kiadásában erről cikkez Bodnár Zsuzsa, aki mondanivalóját egy, a YouTube-on megtekinthető, hat percnél alig valamivel hosszabb filmmel támasztja alá.