Rengeteg szó esik a hazai sajtóban a január elsejétől esedékes visszaváltás bevezetéséről, amely a PET-palackokat és az alumínium dobozokat érinti. Az Econimix mai, reggeli kiadásában összeszedett minden információt, amit érdemes tudni az új rendszerről. Érdekesség, hogy Horváth Balázs az üvegvisszaváltásról is ír, ami mintha kevésbé került volna reflektorfénybe a lapokban. Megszólaltatja Varga Bálint italipari és kereskedelmi szakértőt, aki elmondja: évente 3,5 milliárd darab italcsomagolás kerül forgalomba Magyarországon a következő összetétel szerint:
- PET-palack: 1 995 millió darab (56 százalék),
- alumínium: 1 278 millió darab (36 százalék),
- üveg: 293 millió darab (8 százalék).
Az üvegvisszaváltási rendszer bevezetése az Európai Unióban:
