A világon újonnan kinyert aranynak mindössze 7 százaléka kerül ipari vagy orvosi felhasználásra, 93 százalék bankok gyomrában és ékszerészeknél köt ki – derül a a National Geographic cikkéből (szerző: Landy-Gyebnár Mónika). Az írást gyakorlatilag valamennyi napilap szemlézi vagy szemlézte hétvégi kiadásában. A kutatók modellszámításai alapján sem az ipari-tchnológiai felhasználásba, sem az ékszerkészítésbe nem hozna kedvezőtlen változást az, ha teljes egészében újrahasznosításból kerülne forgalomba az arany.