Németh Kriszta, a
Pécs Aktuál főszerkesztője figyelt föl az új hulladékgyűjtő edényekre a városban, s tudósított a lap ma reggeli számában. Az újdondász megszólaltatta Cserháti Lászlót, a CseppetSem! Program vezetőjét, aki elmondta: az elmúlt napokban a pécsi piacok közelébe, korábban pedig a Pécsi Tudományegyetem közvetlen környezetébe telepítettek azokból a konténerekből, amelyekben sütőolajat gyűjtenek.
– A 800 literes edények online figyelőrendszerrel ellátottak, így tudjuk, hogy mikor kell üríteni azokat. Ha megtelt, Törökbálintra szállítjuk, ahol kezeljük és biodízel vagy elektromos energia lesz belőle – tette hozzá Cserháti László.
A CseppetSem! programról annak honlapján lehet többet olvasni, a PTE Zöld Egyetem projktjéről pedig itt.
