Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Újabb lépés a hulladékgazdákodásban: Raisz Anikó államtitkár sajtótájékoztatója – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


– Október elsejétől kötelező külön gyűjteni a hulladékká vált gumiabroncsokat, amiket a hulladékgazdálkodásért felelős MOHU Mol Zrt. és alvállalkozói, valamint a gumiabroncs forgalmazók térítésmentesen átvesznek – mondta Raisz Anikó környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkár, ismertetve a tegnaptól életbe lépett szabályozást. Az államtitkári nyilatkozat a Magyar Nemzetben olvasható. Az intézkedéssel hatékonyabbá válik a hulladékgazdálkodás és emelkednek a hulladékgyűjtési és hasznosítási arányok, ami hozzájárul a hulladékokból előállított másodnyersanyagok kínálatának növekedéséhez és az illegális hulladéklerakás csökkenéséhez – olvasható az Energiaügyi Minisztérium közleményében, amit már az Népszavában olvashatnak.A Hírstart a témában a növekedés.hu cikkét is ajánlja, Egyébként jószerével nincs hazai sajtótermék, amelyik ne foglalkozna a kérdéssel, illusztrációnk például a Pápai Médiacentrum felületéről származik.

Frissítés!

A 444.hu is hosszabban értekezik a témáról, már az írás címe is beszédes:Ha vasárnaptól pénzt kér a gumis a használt abroncsok elhelyezéséért, akkor éppen jól átveri önt. A szakportál, a Don’t waste it az illegális hulldék- és gumiabroncs-elhelyezésre is vetett egy pillantást.