– Október elsejétől kötelező külön gyűjteni a hulladékká vált gumiabroncsokat, amiket a hulladékgazdálkodásért felelős MOHU Mol Zrt. és alvállalkozói, valamint a gumiabroncs forgalmazók térítésmentesen átvesznek – mondta Raisz Anikó környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkár, ismertetve a tegnaptól életbe lépett szabályozást. Az államtitkári nyilatkozat a Magyar Nemzetben olvasható. Az intézkedéssel hatékonyabbá válik a hulladékgazdálkodás és emelkednek a hulladékgyűjtési és hasznosítási arányok, ami hozzájárul a hulladékokból előállított másodnyersanyagok kínálatának növekedéséhez és az illegális hulladéklerakás csökkenéséhez – olvasható az Energiaügyi Minisztérium közleményében, amit már az Népszavában olvashatnak.A Hírstart a témában a növekedés.hu cikkét is ajánlja, Egyébként jószerével nincs hazai sajtótermék, amelyik ne foglalkozna a kérdéssel, illusztrációnk például a Pápai Médiacentrum felületéről származik.
Frissítés!
A 444.hu is hosszabban értekezik a témáról, már az írás címe is beszédes:Ha vasárnaptól pénzt kér a gumis a használt abroncsok elhelyezéséért, akkor éppen jól átveri önt. A szakportál, a Don’t waste it az illegális hulldék- és gumiabroncs-elhelyezésre is vetett egy pillantást.
