Az Átlátszó.hu figyelt föl rá, hogy a Heves megyei Abasár község határában, az egykori honvédlaktanya mögött lévő egyik csarnokban illegálisan tárolnak selejtes akkumulátor-hulladékot. A tűzvédelem nélküli épületben nemcsak akku-cellákkal teli hordókat, de nagy mennyiségű, a gödi Samsung-gyárból származó fémhulladékot is felhalmoztak – írja a 168.hu. Az önkormányzat az Átlátszó megkereséséig nem tudott az akku-hulladékról. A 444.hu azt írja, hogy a plafonig pakolt hordókon lévő felirat szerint ezekben úgynevezett Jelly roll, 19 12 12 kóddal jelölt hulladék található. A Jelly roll az akkumulátor-cella gyártásának köztes terméke, amiben katód-, anód- és szeparátor fóliák vannak egymásra rétegezve. A hordók mellett nagy zsákokban és dobozokban darált fémhulladék és a cellagyártáshoz használt bevonatolt fólia is található az épületben. Az ezeken a dobozokon lévő feliratokon a Samsung SDI gödi üzemének címe olvasható, az egyiken a HTNS Fót megnevezés is látható, ami azért lehet érdekes, mert a dél-koreai hátterű HTNS Hungary Kft. Fóton tervez 4 ezer tonna kapacitású akkumulátor-alapanyag raktárat létesíteni, ez a létesítmény azonban jelenleg még nem működik. A Népszava utánanézett: az Országos Környezetvédelmi Információs Rendszer adatbázisában semmi nyoma annak, hogy bármiféle hulladékgazdálkodás folyna a területen. Beigazolódni látszik a régi közmondás, írják, miszerint bajnak s kárnak nincs gazdája. A HelloVidék tudni véli, hogy a hordók roppant büdösek is.
