Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Újabb helyen bukkant fel akkumulátorgyári hulladék – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Az Átlátszó.hu figyelt föl rá, hogy a Heves megyei Abasár község határában, az egykori honvédlaktanya mögött lévő egyik csarnokban illegálisan tárolnak selejtes akkumulátor-hulladékot. A tűzvédelem nélküli épületben nemcsak akku-cellákkal teli hordókat, de nagy mennyiségű, a gödi Samsung-gyárból származó fémhulladékot is felhalmoztak – írja a 168.hu. Az önkormányzat az Átlátszó megkereséséig nem tudott az akku-hulladékról. A 444.hu azt írja, hogy a plafonig pakolt hordókon lévő felirat szerint ezekben úgynevezett Jelly roll, 19 12 12 kóddal jelölt hulladék található. A Jelly roll az akkumulátor-cella gyártásának köztes terméke, amiben katód-, anód- és szeparátor fóliák vannak egymásra rétegezve. A hordók mellett nagy zsákokban és dobozokban darált fémhulladék és a cellagyártáshoz használt bevonatolt fólia is található az épületben. Az ezeken a dobozokon lévő feliratokon a Samsung SDI gödi üzemének címe olvasható, az egyiken a HTNS Fót megnevezés is látható, ami azért lehet érdekes, mert a dél-koreai hátterű HTNS Hungary Kft. Fóton tervez 4 ezer tonna kapacitású akkumulátor-alapanyag raktárat létesíteni, ez a létesítmény azonban jelenleg még nem működik. A Népszava utánanézett: az Országos Környezetvédelmi Információs Rendszer adatbázisában semmi nyoma annak, hogy bármiféle hulladékgazdálkodás folyna a területen. Beigazolódni látszik a régi közmondás, írják, miszerint bajnak s kárnak nincs gazdája. A HelloVidék tudni véli, hogy a hordók roppant büdösek is.