Zirc után újabb magyar város, Kiskunhalas adta föl szelektív hulladékgyűjtési ambícióit, jelentette tegnap a BAON (szerző: Pozsgai Ákos). A lakosság részére az ipari parkban található hulladékudvarban nyújtanak lehetőséget a szétválogatott hulladék leadására, ahol növelték a szelektív gyűjtőkapacitást – közölte a hírportál érdeklődésére Farkas Dániel, a halasi városháza kabinetvezetője.A szelektívhulladék-gyűjtő szigetek megszüntetéséről tavaly nyáron döntött a képviselő-testület. Fülöp Róbert polgármester a döntéshozatalt megelőzően úgy fogalmazott, hogy ezeknek a területeknek a rendben és tisztán tartása nagyon komoly plusz feladatot adott a városi rendészetnek és a hulladékszállító közszolgáltatónak is.