A MOHU Zrt. megbízásából megváltozott munkaképességű emberek végzik az elektronikai hulladék, elsősorban kisberendezések szétszerelését a Szegedi SZEFO Zrt. hódmezővásárhelyi telephelyén. Az erről szóló megállapodást szerdán írták alá. Az esemény alkalmából Pethő Zsolt, a MOHU Zrt. vezérigazgatója a Délmagyarnak kifejtette, a vállalkozás elkötelezett, hogy 65 százalékra növelje a lakossági hulladék újrahasznosítási arányát. Ennek elérése a jelenlegi 32 százalékos szintről elképzelhetetlen anélkül, hogy elektronikai hulladékoknál nagyságrendekkel növekedjen az újrahasznosítás mértéke. A SZEFO Zrt. társadalmi felelősségvállalásának legfontosabb eleme, hogy a fogyatékossággal élő embertársaink számára minőségi munkalehetőséget, ezzel együtt esélyt adjunk a stabil egzisztencia, a kiegyensúlyozott életkörülmények megteremtésére. Ehhez ad további segítséget a MOHU-val kialakított partnerség – mondta Kiss Sándor Csaba, a szegedi cég vezérigazgatója (híradó.hu).

A tegnapi nap híre volt az is (Trademagazin), hogy a Mol a Waberer’s 15 százalékos tulajdonrészének megvásárlásáról írt alá megállapodást az Indotek Grouppal. És még mindig a MOL-hoz kapcsolódó hír: a Mol és a Waberer’s az előbb jelzett tranzakcióval egy időben stratégiai együttműködési megállapodást kötött, amellyel szorosabbra fűzik üzleti együttműködésüket elsősorban a komplex logisztikai szolgáltatások és az energiahatékonysági fejlesztések területén.