Az Európai Unió támogatásával 110 modern, környezetkímélő hulladékbegyűjtő jármű állt szolgálatba Budapesten. A hírt a legbővebb terjedelemben a Piac&Profit tette közzé tegnap. A lap idézte a Biokom egykori ügyvezetőjét, Kiss Tibort, a BKM Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. hulladékgazdálkodási főigazgatóját, aki a projektet az újságíróval ismertetve kiemelte, hogy kisebb környezetterhelés mellett, lényegesen nőtt a logisztikai tevékenység hatékonysága. Ugyanis a mindennapos hulladékszállítási feladatokat ellátó kukásautók között akad olyan, amely 20 éve teljesít szolgálatot a főváros útjain, és eközben több mint félmillió kilométert futott. A kifejezetten nagyvárosi környezetben való használatra optimalizált, zömmel alacsony padlós, automata váltós hulladékbegyűjtő járművek szolgálatba állásával tovább csökken a fővárosi hulladékbegyűjtő gépjárműpark okozta zaj- és füstkibocsátás.. A Híradó.hu egykori főnökünk gondolatai közül kiemelte, hogy Fővárosi Önkormányzat egyik legfontosabb programja a Zöld Budapest.
A környezetvédelem fontossága mellett a lakossági szemléletformálás és a fiatal generációk bevonása és edukálása is kiemelt cél tájékoztató napok és jótékonysági gyűjtőakciók szervezésén keresztül az újrahasznosítás és szelektív hulladékgyűjtés jegyében
– mondta Kiss Tibor.