A 24.hu vezető hírként hozza ma reggel, hogy az olajtársaság azt állítja: csak az alvállalkozóknak kell engedéllyel rendelkezniük. A szerződésben viszont más szerepel. A szerző, Tamásné Szabó Zsuzsanna hosszú írásában rendkívül alaposan körbejárja a témát. Emlékeztet: a SzabadEurópa korábbi cikkében már megírta, hogy sem a Mol, sem a MOHU nevére rákeresve nem találhatók az Országos Környezetvédelmi Információs Rendszerben a hulladékkezeléshez szükséges engedélyek. Ám a koncessziós szerződésben nem az szerepel, hogy az alvállalkozóknak kellett engedélyt szerezniük (és bemutatniuk) 2022. december 31-ig, hanem az, hogy a koncessziós társaságnak. A koncessziós társaság pedig a szerződésben rögzített fogalommeghatározás szerint a koncesszor (a Mol) által a tevékenységek folytatására alapított részvénytársaság, vagyis a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. A jelenlegi, 3200 hulladékszállító cégből alig több mint kétszázzal kötöttek szerződést a tavaly év végi határidőig arra, hogy júliustól biztosítsák a hulladékszállítási kapacitást. A Szabad Európa áprilisban mindenesetre azt írta, az Európai Bizottság belső piaci főigazgatósága a többi között a hulladékkoncessziót is vizsgálja.