Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Úgy nyerte el 35 évre a hulladékkoncessziót a Mol, hogy engedélyre sem volt szüksége | Dél-kom Intranet


A 24.hu vezető hírként hozza ma reggel, hogy az olajtársaság azt állítja: csak az alvállalkozóknak kell engedéllyel rendelkezniük. A szerződésben viszont más szerepel. A szerző, Tamásné Szabó Zsuzsanna hosszú írásában rendkívül alaposan körbejárja a témát. Emlékeztet: a SzabadEurópa korábbi cikkében már megírta, hogy sem a Mol, sem a MOHU nevére rákeresve nem találhatók az Országos Környezetvédelmi Információs Rendszerben a hulladékkezeléshez szükséges engedélyek. Ám a koncessziós szerződésben nem az szerepel, hogy az alvállalkozóknak kellett engedélyt szerezniük (és bemutatniuk) 2022. december 31-ig, hanem az, hogy a koncessziós társaságnak. A koncessziós társaság pedig a szerződésben rögzített fogalommeghatározás szerint a koncesszor (a Mol) által a tevékenységek folytatására alapított részvénytársaság, vagyis a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. A jelenlegi, 3200 hulladékszállító cégből alig több mint kétszázzal kötöttek szerződést a tavaly év végi határidőig arra, hogy júliustól biztosítsák a hulladékszállítási kapacitást. A Szabad Európa áprilisban mindenesetre azt írta, az Európai Bizottság belső piaci főigazgatósága a többi között a hulladékkoncessziót is vizsgálja.