…azaz minden út Rómába vezet, tartja a mondás. A hulladék útja azonban most Rómából Amsterdamba vezet, derült ki az NRGReport ma hajnalban közzétett cikkéből (szerző: S.Rita). Az olasz főváros áprilistól kezdve hetente 900 tonna szemetet küld Amszterdamba. Róma fuldoklik a szemétben, négymillió lakosa több háztartási hulladékot termel, mint amennyit az Örök Város el tud helyezni. A hónap közepétől kezdve egy speciális célvonat 1700 kilométerre északra szállítja majd a szemét egy részét, ahol elégetik. De miért küld Róma szemetet Amszterdamba? Tavaly egy hatalmas tűzvész súlyosan megrongálta a város legnagyobb hulladékfeldolgozó vállalatát. Az új létesítmény legalább 2026-ig nem lesz működőképes. (Képünkön a Castel Sant’Angelo, népszerű magyar nevén az Angyalvár, Hadrianus császár egykori nyughelye a Ponte Sant’Angelo, az Angyalok hídja részletével – Giovanni Lorenzo Bernini szobra.)
